2023 Yılında Düzenlenen Etkinlikler

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Emin Ersöz Yiğit, piyano dinletisi icra etti.

1 Aralık 2023 tarihinde OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda yapılan dinleti, Üniversitemiz Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencilerinin seçmeli olarak aldıkları "Sanat ve Tıp" dersi kapsamında gerçekleştirildi.

Program (Besteci - Eser)

 • D. Scarlatti - Fa minör Sonat K. 466
 • W. A. Mozart - "Ah, vous dirari-je maman" Üzerine 12 Varyasyon K. 265
 • B. Bartok - Romanian Folk Dances Sz. 56
 • C. V. Alkan - Recueil de Chants Op. 65: No. 6 Barcarolle
 • B. Bartok - Allegro Barbaro Sz. 49
 • J. Sibelius - Piyano için 13 Parça Op. 76: No. 2 Etude

Dinletiye ait fotoğraf ve video galerisi için buraya tıklayınız.

ersozafis

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Seyhan Bulut, Erasmus Personel Hareketliliği kapsamında, 27 Kasım – 2 Aralık 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Monopoli şehrinde bulundu.

Bulut, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin Erasmus kapsamında anlaşması bulunan Monopoli Nino Rota Konservatuvarı’nda, konservatuvarın flüt öğrencileri ile ustalık sınıfı düzenleyip Türk bestecilerinin flüt repertuvarı için yazdıkları eserlerden örnekler sundu ve konservatuvarın gitar alanındaki öğretim üyesi Prof. Antonino Maddonni ile birlikte küçük bir dinleti icra etti. Bulut son olarak, 2 Aralık 2023 tarihinde yine Maddonni ile birlikte halka açık bir flüt – gitar konseri verdi.

Monopoli Nino Rota Konservatuvarı Öğretim Elemanları Antonino Maddonni ve Flavio Maddonni, 2019 yılında Konservatuvarımıza Erasmus Ders Verme Hareketliliği kapsamında gelerek öğrencilerimizle ustalık sınıfı çalışmaları yapmış ve bir keman - gitar konseri icra etmişti.

2 Aralık 2023 tarihli konserin programı (Besteci – Eser):

 • Heitor Villa-Lobos – Bachianas Brasileras No. 5: Aria
 • Heitor Villa-Lobos – Distrubuçao de Flores
 • Heitor Villa-Lobos – Modinha
 • Heitor Villa-Lobos – Melodia Sentimental
 • Antonino Maddonni – Miniature
 • Laurent Boutros - Amasia
 • Astor Piazzolla – Bordel 1900
 • Astor Piazzolla – Café 1930
 • Jacques Ibert – Entr’acte

Etkinlikle ilgili haber metni ve fotoğraf galerisine ulaşmak için buraya tıklayınız.

2 Aralık 2023 tarihli konserin kitapçığı için buraya tıklayınız.

afis

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Olga Hasanova, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen "4. Uluslararası Piyano Günleri" kapsamında, "Nöroçizim ve Müzikal Doğaçlama" konulu bir seminer verdi.

23 Kasım 2023 tarihinde Anadolu Üniversitesi Ulvi Cemal Erkin Salonu'nda gerçekleşen etkinlik, öğretim elemanları ve öğrencilerden büyük beğeni topladı.

Etkinliğe ait haber metni ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

wo1

Konservatuvarımız Müzikoloji Bölümü Genel Müzikoloji Anabilim Dalı Öğrencileri, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Beşevli danışmanlığında hazırladıkları, "Müzik Tarihinde Romantik Dönem ve Etkileri" başlığı altında sunumlar gerçekleştirdi.

23 Kasım 2023 tarihinde OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte Müzikoloji Bölümü Öğrencilerinden Başak Kara "Yer, Zaman ve Düşün Ekseninde Romantik Dönem ve Özellikleri", Naz Kayserili "Romantik Dönemde Kullanılan Türler, Biçimler ve Çalgılar", Onur Önder "Romantik Dönem Bestecileri", Serhat Çohadar "Romantik Dönemde Opera" başlıklı çalışmalarını sundular. Etkinliğe Konservatuvarımız personeli ve öğrencileri katılım gösterdi.

Etkinliğin sonunda öğrencilerimiz, Müzikoloji Bölümü Başkanı Prof. Muzaffer Özgü Bulut'tan teşekkür belgelerini aldılar.

Konserin haber metni ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

pinarafis

Konservatuvarımız Öğretim Üyesi Prof. Olga Hasanova ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanı Ols CINXO tarafından, 15 Kasım 2023 günü, OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda "Keman - Piyano" konseri icra edildi.

Yoğun katılım gözlemlenen konserde Hasanova ve Cinxo, W. A. Mozart'ın 25 numaralı Keman - Piyano Sonatı ve 5 numaralı Keman Konçertosu'nu seslendirdiler.

Konserin haber metni ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

olgaolskonser2023

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Elemanları Prof. Olga Hasanova ve Öğr. Gör. Sıla Çakar tarafından "Piyano ve Çello Konseri" icra edildi.

1 Kasım 2023 tarihinde OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte, solo piyano ve çello - piyano ikilisi olarak eserler seslendirildi. Konserde ayrıca Prof. Olga Hasanova tarafından eserler ile ilgili açıklamalar yapıldı. Konsere OMÜ personeli ve öğrencileri tarafından yoğun katılım sağlandı.

Konser Programı (Besteci - Eser):

 • D. Scarlatti - Re minör Sonat, K. 9
 • L. van Beethoven - Piyano Sonatlarından Seçmeler: Op. 10 No: 3'ten 2. Bölüm, Op. 28'den 2. Bölüm, Op. 31 No. 2 'den 3. Bölüm
 • C. Debussy - Çello - Piyano Sonatı, L. 135

Konserin haber metni ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

odamuzkonser2023

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Elemanları Prof. Seyhan BULUT (Flüt) ve Araş. Gör. Mustafa Çağatay EROL (Gitar), 23 Ekim 2023 tarihinde, Samsun Kültür ve Sanat Platformu tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne özel olarak düzenlenen "Samsun Kültür ve Sanat Ödülleri 2023" etkinliği kapsamında bir dinleti sundu.

Dinleti Programı (Besteci - Eser):

 • Heitor Villa-Lobos - Bachianas Brasileiras No. 5: Aria
 • Heitor Villa-Lobos - Modinha
 • Neşet Ertaş - Zülüf Dökülmüş Yüze (Düzenleme: Bekir Küçükay)
 • Cihangir Cihangirov - Çağırıram Gel (Düzenleme: Bekir Küçükay)

Etkinlikle ilgili haber metnine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Etkinlikle ilgili fotoğraf ve video galerisini görmek için buraya tıklayınız

skso2023

Üniversitemizin farklı kuşaklarından mezunlarının katıldığı OMÜ Mezunlar Günü’nün akşam yemeği etkinliği, 13 Ekim 2023 tarihinde OMÜ Konukevi’nde gerçekleşti. Yemeğe Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eski Milletvekili Akif Gülle, Sinop Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, TÜİK Bölge Müdürü Halil Emecen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır ile Prof. Dr. Murat Terzi, Mezunlar Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Alaattin Altın, akademisyenler ve mezun öğrenciler katıldı.

Etkinlik kapsamında Müzik Bölümü Geleneksel Türk Müziği Anasanat Dalı öğrencilerimizden İbrahim Can Kanlısu (Bağlama), Erkut Yıldız (Bağlama), Emine Enzel Ocaklı (Bendir) ve Faruk Çetin (Vokal) katılımcılara bir dinleti sundular. OMÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğrencisi Baha Karpuz (gitar) da öğrencilerimize eşlik etti.

Öğrencilerimiz Rektör Ünal’dan teşekkür belgesi aldı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinlikle ilgili detaylı haber için buraya tıklayınız.

omumg2023

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) tarafından düzenlenen “OMÜ Akademik ve İdari Personeli İçin Türk Halk Müziği Koro Çalışmaları" nın çıktısı olarak 18 Temmuz 2023 Salı günü, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Mavi Salon'da "TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ" gerçekleştirildi.

Konservatuvarımız Türk Müziği Bölümü Öğr. Gör. Oğuz YILMAZ tarafından yönetilen konserde, üniversitemizin farklı birimlerinden gelen akademik ve idari personelin yanı sıra, konservatuvarımız öğrencileri de icracı olarak sahne aldılar.

Etkinliğin haber metni ve fotoğraf galerisine ulaşmak için buraya tıklayınız

omupersonel-konserafis1

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Elemanları Prof. Fatih Akbulut, Öğr. Gör Arif Türker Gündoğdu ve Arş. Gör. Mustafa Çağatay Erol, 15. Türkiye Gitar Buluşmasına katılım gösterdiler.

4-7 Temmuz 2023 tarihlerinde Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (Ankara) bünyesinde gerçekleşen etkinlik, klasik gitarla profesyonel veya amatör olarak ilgilenen herkese açık olacak şekilde konserler, ustalık sınıfları, seminerler ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yaptı. Etkinlikte ayrıca Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen enstrüman yapımcıları, ürettikleri el yapımı klasik gitarları katılımcıların beğenisine sundu.

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Fatih Akbulut, etkinliğin 4 Temmuz 2023 tarihli açılış konserinde sahne aldı. "Küçükay, Sökmen ve Korad Gençlerle Beraber..." başlıklı konserde, Türkiye'nin en eski gitar eğitimcilerinden Erdem Sökmen, Bekir Küçükay ve Kağan Korad’ın, kendi öğrencileri ve genç gitaristlerle oluşturdukları gruplar sahne aldı (Prof. Fatih Akbulut; lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik eğitimlerini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Bekir Küçükay ile tamamlamıştır). Akbulut, Bekir Küçükay, Hande Cangökçe ve Gamze Sözgötürmez ile birlikte gitar dörtlüsü olarak eser icrasında bulundu. Akbulut ayrıca, 7 Temmuz 2023 günü etkinlik kapsamında yer alan "Gitar Dersleri" aracılığıyla, katılımcılara çalıştıkları eserler ile ilgili bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Gitar Dörtlüsünün Konser Programı (Besteci - Eser):

 • Astor Piazzolla - Vuelvo Al Sur
 • Francis Kleynjans - Les 4 Point Cardinaux
 • Isaac Albeniz - Cordoba from "Cantos de Espana Op.232"
 • Pyotr I. Tchaikovsky - Waltz of the Flowers for Guitar Quartet

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğr. Gör. Arif Türker Gündoğdu, el yapımı olarak ürettiği klasik gitarları tüm etkinlik süresince gitar fuarında sergiledi ve katılımcıların beğenisine sundu.

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Arş. Gör. Mustafa Çağatay Erol ise 5 Temmuz 2023 gününde yer alan öğle resitallerinde sahne aldı.

Erol'un Resital Programı (Besteci - Eser):

 • Sergio Assad - Seis Brevidades
 • Abel Carlevaro - Preludios Americanos: No. 3 "Campo"
 • Roland Dyens - Libra Sonatine

Tüm öğretim elemanlarımızın çalışmaları, etkinlik katılımcıları tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

Etkinlik ile ilgili fotoğraf galerisi, resmî internet sayfası ve programa ulaşmak için buraya tıklayınız.

tgb15

Konservatuvarımız Türk Müziği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Münevver ŞENDURAN yönetiminde, Müzik Bölümü Geleneksel Türk Müziği Anasanat Dalı Öğrencileri tarafından 22 Haziran 2023 tarihinde, Konservatuvarımızın Konser Salonu’nda yıl sonu konseri icra edildi.

Haber ve Fotoğraf Galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/yil-sonu-konseri-22-haziran-2023

Konser programına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sazlar

 • Ayşenur KABATAŞ - Kanun
 • Baturay MUTLU - Keman
 • Cumali GÜNGÖR - Ud
 • Çetin Buğra ÖZBİLGİN - Gitar
 • Emine Enzel OCAKLI - Keman
 • Erkan KARABATAK - Tef
 • İlker KARAÇALI - Bendir
 • Mehmet Kerim GÜNEYSU - Klarnet
 • Muhammet HATİPOĞLU - Bas Gitar
 • Nuri Can YALÇIN - Piyano
 • Pınar Gökçe PAMBUK - Kanun
 • Serhat ÇELİKEL - Klarnet
 • Yiğit Zaferhan YİĞİTER - Ney

Koro

 • Alican MAZLUM
 • Ayşenur KANAT
 • Bahar ERDEM
 • Baran ADIGÜZEL
 • Büşra İNANÇ
 • Elif BALCI
 • Emre Dağ
 • Faruk ÇETİN
 • Gaye KARAİBİŞ
 • Hicabi KARA
 • İbrahim Can KANLISU
 • Muhammet Özcan KATİPOĞLU
 • Nesil Berdan SOY
 • Nevra KURTOĞLU
 • Nilay ESENKAYA
 • Nursima TERZİ
 • Pelin YURT
 • Selin GÜLTEKİN
 • Tuba ARALAN
 • Umut ERDEN
 • Ümit ÜNLER

fms1

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı Öğrencisi Sıla ÇAKAR (Viyolonsel), Konservatuarımız Türk Müziği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. SERHAT YENER yönetiminde, 21 Haziran 2023 tarihinde bir konser icra etmiştir. Konserde ayrıca Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Beril Tekeli YİĞİT de piyano icracısı olarak yer almıştır.

Haber ve Fotoğraf Galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/lisansuestue-egitim-enstituesue-resital-repertuvari-i-konseri-27-ocak-2023

sc1

WhatsApp%20G%C3%B6rsel%202023-06-22%20saat%2013.58.42

Konservatuvarımız, Kavak Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile işbirliği çerçevesinde, 20 Haziran 2023 tarihinde bir konser vermiştir.

Kavak Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından yapılan haber aşağıdadır:

Kavak Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı iş birliğiyle kurumumuzda bulunan suça sürüklenen çocuklara yönelik olarak konser etkinliği düzenlendi. Kurumumuzun kapalı spor salonunda gerçekleştirilen konser etkinliğinde söylenen şarkılara kurumumuzda bulunan çocuklar da eşlik etti. Konser etkinliğimiz, katılımcılara teşekkür belgesi verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi.

Haber kaynağı ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

OMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı Öğrencsi Hilmi Nadir YÜKSEL, Konservatuvarımız Öğretim Üyesi Prof. Gulshan ANNAGHIYEVA yönetiminde bir viyola resitali icra etti. İlgili etkinlik, 19 Haziran 2023 tarihinde OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda icra edildi.

Haber ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

Resital Programı

Hilmi Nadir YÜKSEL (Viyola) Gulshan ANNAGHIYEVA (Piyano)

J.S. BACH - Solo Viyola Süiti, No. 5, BWV 1011 (Preludio, Sarabanda, Gavotte I & II)

F. SCHUBERT - Sonata for Arpeggione and Piano in A minor

N. BAŞEĞMEZLER - Vals

N. BAŞEĞMEZLER - Armağan I

nrafis

OMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı Öğrencsi Hilmi Nadir YÜKSEL, Konservatuvarımız Öğretim Üyesi Prof. Gulshan ANNAGHIYEVA yönetiminde bir oda müziği konseri icra etti. İlgili konser 12 Haziran 2023 tarihinde OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda icra edildi.

Haber ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

Konser Programı

Hilmi Nadir YÜKSEL (Viyola) Gulshan ANNAGHIYEVA (Piyano)

G.F. TELEMANN - Viyola ve Orkestra İçin Konçerto

M. RAVEL - Pavane Pour Une Infante Defunte

G. FAURE - Elegie

M. GLINKA - Viola ve Piyano İçin Sonata

nomafis

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzikte Yorumculuk Yüksek Lisans Programı Öğrencileri İlayda NUMAN, Ayberk ALAN ve Latife YELKEN'in piyano dinletisi, Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Olga HASANOVA'nın yönetiminde, 7 Haziran 2023 tarihinde OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda icra edildi.

Konser Programı

İlayda NUMAN (Piyano)

J. HAYDN - Sonat Hob. 35 C-Dur: 1. Bölüm

Y. DURAK - Değirmen

===================================

Ayberk ALAN (Piyano)

J.S. BACH - Partita do minör Sinfonia

L. van BEETHOVEN - Sonat Op. 28: 2. ve 3. Bölüm

C. DEBUSSY - Reverie

===================================

Latife YELKEN (Piyano)

D. SCARLATTI - Sonat L. 449, h-moll

C. DEBUSSY - Arabesque

Fotoğraf Galerisi için buraya tıklayınız.

oh1

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Geleneksel Türk Müziği Anasanat Dalı Lisans 4. Sınıf Öğrencileri Nevra KURTOĞLU ve Orhan YOLCU, Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Murat GÜREL danışmanlığında hazırladıkları "Bitirme Projesi Dersi Sunumları” etkinliğini gerçekleştirdiler.

2 Haziran 2023 Cuma günü OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte Kurtoğlu,"Haydar TATLIYAY'ın Acem-Aşîrân Semâisi İcrâsının Transkripsyonu ve Analizi" Yolcu ise "Ahmed Avni KONUK'un Rast Kâr-ı Nâtık Eserindeki Rast Perde Düzenini Kullanan Makamların Nazarî Analizi" isimli çalışmalarını sundular.

Fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız

mgweb

Konservatuvarımız Türk Müziği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat GÜREL'in öğrencileri tarafından keman konseri icra edildi.

26 Mayıs 2023 tarihinde OMÜ Devlet Konservatuvarı'nda icra edilen konserde Doç. Dr. Murat GÜREL'in öğrencileri Baturay MUTLU, Büşra İNANÇ, Emine Enzel OCAKLI, Melike EKMEKÇİ ve Ümit DEMİRKOL Geleneksel Türk Müziği'nden icra örnekleri sundular.

İcracılar ve Konser Programı:

Melike EKMEKÇİ - Rast Peşrev (Benli Hasan Ağa)

Büşra İNANÇ - Bûselik Medhâl (Çinuçen TANRIKORUR)

Emine Enzel OCAKLI - Kürdîlihicazkâr Saz Semâisi (NECDET YAŞAR)

Ümit DEMİRKOL - Neveser Saz Semâisi (Çılgın) (GÖKSEL BAKTAGİR)

Baturay MUTLU - Neveser Saz Semâisi (NECDET YAŞAR), Kürdîlihicazkâr Longa (Kemâni Sebuh Efendi)

mgweb1

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Elemanları Prof. Seyhan BULUT (Flüt) ve Arş. Gör. Mustafa Çağatay EROL (Klasik Gitar), Samsun Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 26 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen "Samsun Üniversitesi 5. Kuruluş Yıldönümü" Etkinliği kapsamında, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon'da müzik dinletisi icra etmişlerdir.

Dinleti Programı (Besteci - Eser):

H. VILLA-LOBOS - Bachianas Brasileras No. 5: Aria

R. HACIYEV - Gülüm Sensiz

H. VILLA-LOBOS - Modinha

H. VILLA-LOBOS - Sentimental Melody

J. JAHANGIROV - Çağırıram Gel

N. ERTAŞ - Zülüf

L. BOUTROS - Amasia

Etkinlikle ilgili haber ve fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

sc1

sc2

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Piyano, Arp ve Gitar Anasanat Dalı Arş. Gör. Mustafa Çağatay EROL, ODTÜ 16. Uluslararası Klasik Gitar Festivali kapsamında bir konser verdi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klasik Gitar Topluluğu tarafından 3-4-5 Mayıs 2023 tarihleri ve ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'nda düzenlenen festivalde Erol, 4 Mayıs 2023 günü, Türk ve yabancı bestecilerin eserlerinden oluşan 45 dakikalık bir konser programı sundu.

Konser programına ulaşmak için buraya tıklayınız.

odtukgf16

Konservatuvarımız Müzikoloji Bölümü Genel Müzikoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Fulya AÇIKSÖZ, Erasmus+ Projesi “Ders Verme Hareketliliği” kapsamında 2-6 Mayıs 2023 tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona kentinde bulundu.

Katalonya Müzik Yüksekokulu (Escola Superior de Música de Catalunya [ESMUC]) Müzikoloji Bölümü’nde “Geçmişten Günümüze Türkiye’de Müzik Türleri”, “Türkiye’de Popüler Müziğin Kültürel ve Müzikal Elementleri” ve "Türkiye’de Roman Müziği” konulu seminerler veren Açıksöz, Prof. Marc Heilbron, Prof. Gianni Ginesi ve Prof. Rolf Backer’ın sınıflarında bölüm öğrencileriyle buluştu.

Seminerlerin fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız.

Konservatuvarımız Öğretim Elemanları Dr. Öğr. Üyesi Emin Ersöz YİĞİT ve Öğr. Gör. Oğuz YILMAZ, OMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAPKOB) tarafından desteklenen “Sosyal Hizmet Odaklı Müzik Etkinlikleri Projesi: Özel Gereksinimli Çocukların Annelerine Yönelik Rekreasyonel Müzik Uygulamaları” adlı proje ekibinde yer aldılar.

Yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Beril Tekeli YİĞİT’in (OMÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü) yaptığı projede; araştımacılar Dr. Öğr. Üyesi Senem GÜRKAN (Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü), Dr. Öğr. Üyesi Emin Ersöz YİĞİT (OMÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü), Öğr. Gör. Oğuz YILMAZ (Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü), Arş. Gör. Baran GÜLÜM (Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü) ve OMÜ Yüksek Lisans Öğrencisi Buse Nur DAĞCI görev yaptılar.

6 ay sürecek proje; temel olarak rekreasyonel (insanların fiziksel, mental ve ruhsal yenilenmesini sağlamaya yönelik) müzik aktiviteleri sayesinde farklı türlerde özel gereksinimli çocuklara sahip annelerin sosyalleşerek, motivasyonlarını arttırıp duygusal yönde güçlenmesini amaçlıyor.

Proje ile ilgili detaylı bilgi ve gerçekleştirilien etkinlikler için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

https://www.omu.edu.tr/tr/icerik/haber/omulu-akademisyenler-projeleriyle-ozel-gereksinimli-cocuklarin-annelerinin-yaninda

https://www.omu.edu.tr/tr/icerik/haber/annem-icin-muzik-korosu-sanatseverlerle-bulustu

https://www.omu.edu.tr/tr/icerik/haber/annem-icin-muzik-projesi-ekibinden-ozel-cocuklarin-ozel-annelerine-surpriz-anneler-gunu

aim1w

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı Öğrencisi Sıla ÇAKAR (Viyolonsel), Konservatuarımız Türk Müziği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. SERHAT YENER yönetiminde, 27 Ocak 2023 tarihinde bir konser icra etmiştir. Konserde ayrıca Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Beril Tekeli YİĞİT de piyano icracısı olarak yer almıştır.

Haber ve Fotoğraf Galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/lisansuestue-egitim-enstituesue-resital-repertuvari-i-konseri-27-ocak-2023

Konser programına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Afi%C5%9F%20%C5%9Eablon

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı Öğrencisi Hilmi Nadir YÜKSEL, Konservatuarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Gulshan ANNAGHIYEVA yönetiminde, 25 Ocak 2023 tarihinde bir viyola resitali icra etmiştir.

Haber ve fotoğraf galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/prof-gulshan-annaghiyeva-lisansuestue-resitaller-ve-oda-muezigi-konseri-20-23-25-ocak-2023

Resital programı için buraya tıklayınız.

g3

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı Öğrencileri Orkun ÜNAL ve Hilmi Nadir YÜKSEL, Konservatuarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Gulshan ANNAGHIYEVA yönetiminde, 23 Ocak 2023 tarihinde bir oda müziği konseri icra etmiştir.

Haber ve fotoğraf galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/prof-gulshan-annaghiyeva-lisansuestue-resitaller-ve-oda-muezigi-konseri-20-23-25-ocak-2023

Konser programı için buraya tıklayınız.

g2

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı Öğrencisi Orkun ÜNAL, Konservatuarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Gulshan ANNAGHIYEVA yönetiminde, 20 Ocak 2023 tarihinde bir viyolonsel resitali icra etmiştir.

Haber ve fotoğraf galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/prof-gulshan-annaghiyeva-lisansuestue-resitaller-ve-oda-muezigi-konseri-20-23-25-ocak-2023

Resital programı için buraya tıklayınız.

g1

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Olga HASANOVA tarafından düzenlenen oda müziği konseri, 12 Ocak 2023 tarihinde, OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda icra edildi.

Konserde icracı olarak Müzik Bölümü Öğr. Gör. Sıla ÇAKAR (Viyolonsel), OMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Müzikte Yorumculuk Yüksek Lisans Öğrencileri Latife Yelken ile Ayberk Alan (Piyano) ve Müzisyen Mehmet AKÇIN (Piyano) icracı olarak yer aldı.

Fotoğraf Galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/lisansuestue-egitim-enstituesue-oda-muezigi-konseri-12-ocak-2023

Konser Programı:

J.S. BACH-C.GOUNOD – Prelüd Do majör

P. TCHAIKOVSKIY – Sentimental Vals

R. SCHUMANN – Arabesque

J. MASSENET – Meditation

A. PIAZZOLA - Libertango

M. AKÇIN – Çello-Piyano Sonatı

olgaodamuz2023

Konservatuvarımız Müzik Bölümü Geleneksel Türk Müziği Anasanat Dalı Lisans 3. Sınıf Öğrencileri, Öğr. Gör. Oğuz YILMAZ yönetiminde aldıkları "Türk Müziği Koro" Dersi kapsamında bir yıl sonu dinletisi gerçekleştirdi.

Fotoğraf Galerisi: https://konservatuvar.omu.edu.tr/tr/haberler/oegrencilerimizden-tuerk-muezigi-koro-dinletisi

Yöneten ve Düzenleyen: Öğr. Gör. Oğuz YILMAZ

Saz Heyeti

Baturay MUTLU (Keman)

Erkan KARABATAK (Darbuka)

Ersen ERSEN (Kaval)

Hicabi KARA (Bağlama)

İbrahim Can KANLISU (Bağlama)

Serhat ÇELİKEL (Klarnet)

Ümit DEMİRKOL (Keman)

Koro

Bahar ERDEM

Baran ÖMRÜNOLSUN

Büşra İNANÇ

Cumali GÜNGÖR

Emine Enzel OCAKLI

Emre DAĞ

Erkut YILDIZ

Faruk ÇETİN

Furkan TÜRK

Nilay ESENKAYA

Pelin YURT

Selin GÜLTEKİN

Umut ERDEN

Seslendirilen Eserler

Aman Ey Aman Of

Beyler (De) Bahçesinde Kandiller Yanar

Bağlamam Perde Perde

Derdinden Del Oldum İnan

Uzun Kavak

Gemiler Giresune

Verçenik

Vardım Ki Yurdundan Ayak Göçürmüş

Yaylanın Soğuk Suyu

1