2016 ve Daha Önceki Yıllarda Düzenlenen Etkinlikler

Konservatuvarımız Öğretim Üyeleri Prof. Olga HASANOĞLU (Piyano) ve Dr. Öğr. Üyesi Ols CINXO (Keman) tarafından, 17 Mayıs 2016 tarihinde ve OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda, keman ve piyano resitali icra edilmiştir.

Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı Melihat GÜLSES, konservatuvarımız öğretim elemanları ve öğrencileri ile birlikte, Dünya Ses Günü etkinlikleri kapsamında, 14 Nisan 2016 tarihinde bir konser gerçekleştirmiştir.

Haber metni ve fotoğraf galerisi: https://www.omu.edu.tr/tr/icerik/omude-melihat-gulses-aksami

mg2

Konservatuvarımız Öğretim Üyeleri Doç. Fatih AKBULUT ve Öğr. Gör. Dr. Emre PINARBAŞI, 12 Nisan 2016 tarihinde bir "Ney & Gitar Duo Konseri" vermişlerdir.

Konservatuvarımız Öğretim Üyeleri Doç. Seyhan BULUT ve Doç. Fatih AKBULUT, 29 Mart 2016 tarihinde "İspanyol ve Latin Esintileri" başlıklı bir flüt ve gitar duo konseri verdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Küçük Salon'da gerçekleşen etkinlikte ayrıca konservatuvarımız Öğretim Üyesi Doç. Muzaffer Özgü BULUT, vurmalı çalgılar ve beden perküsyonu icraları ile konuk sanatçı olarak yer aldı.

Etkinliğe dair Arena Gazetesi'nin 31 Mart 2016 tarihili haberini görmek için lütfen bağlantıya tıklayınız: http://basinda.omu.edu.tr/032016094.jpg

fg1

Konservatuvarımız öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından düzenlenen 29 Aralık 2015 tarihli, solo Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan konser.

Konservatuvarımız Öğretim Üyeleri Prof. Olga HASANOĞLU (Piyano) ve Doç. Seyhan BULUT (Flüt), OMÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Elemanları Doç. Dr. Yakup Alper VARIŞ (Viyola), Dr. Öğr. Üyesi Sonat COŞKUNER (Keman), Öğr. Gör. Devrim ÖZTÜRK (Viyolonsel) ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Canan ÜNAL (Keman), 24 Aralık 2013 tarihinde, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde bir oda müziği konseri vermişlerdir.

Konservatuvarımız Öğretim Üyeleri Prof. Olga HASANOĞLU (Piyano) ve Doç. Seyhan BULUT (Flüt) ile Samsun Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Canan ÜNAL (Keman)'dan oluşan Motif Trio Grubu, 21 Ekim 2013 tarihinde ve OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda, 20. Yüzyıl bestecilerinden oluşan bir repertuvar ile konser vermişlerdir.