Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF) 2023 İleri Bir Tarihe Ertelenmiştir

Yazar: mustafacagatay.erol | Tarih: 8 Mart 2023

Güncelleme (8 Mart 2023): Üniversitemizin duyurusu üzerine ilgili etkinlik, ülkemizde yaşanan deprem felaketi sebebi ile ileri bir tarihe ertelenmiştir.

======================================================================================================

Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF 2023)

Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde 20 – 21 Mart 2023 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir. Bir ev sahibi üniversite ve 10 paydaş üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan fuarda Ondokuz Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde; Amasya Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Tokat Üniversitesi ile ortak etkinlikler düzenlenecektir.

Üniversitemiz ve paydaş üniversitelerin öğrencilerinin ve mezunlarının katılımıyla gerçekleşecek olan fuar; bölgede faaliyet yürüten kurumları, kuruluşları, işletmeleri ve üniversiteleri bir araya getirerek hem söz konusu firmaları insan kaynakları anlamında destekleme hem de katılımcı öğrencilerin meslekler hakkında detaylı bilgi alma, firmaları tanıma, girişimcilik, kendi işini kurma gibi konularda bilgilenmesini sağlayarak öğrencilere kariyer planlarına yön vermede yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş/staj fırsatları, kariyer imkânları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alma imkanına sahip olacak olan öğrenciler ve mezunlar ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına, akademi-sektör iş birliğine, kariyer konuşmalarına ve firmaların insan kaynakları temsilcileriyle yapılacak görüşmelere katılma şansına sahip olacaklardır.

Her bölümden öğrenci ve mezunlara yönelik Kariyer Fuarında;

• İş/staj imkanı yakalama şansı, • Mülakat simülasyonu, atölye/örnek olay çalışmaları, • Kariyer söyleşileri, • Kurum tanıtımları, • İşveren kariyer sohbetleri, • Alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı

Ve daha birçoğu seni bekliyor!

Tüm öğrenci ve mezunlarımızı Kariyer Fuarına katılmaya davet ediyoruz.

Detaylı bilgi ve başvuru: https://okaf.omu.edu.tr/basvuru/

OKAF 2023 kapsamında yapılacak tanıtım müziği yarışması ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.